Az OTP Bankcsoport Madarász utcai irodaháza, az M12 nem csupán volumenében számít különlegesnek, de belsőépítészeti, kertészeti megoldásait tekintve is kiemelkedik a hazai irodaház-építészet példái közül. A 2022 nyarán birtokba vett épület kívül-belül egyszerre szimbolizálja a bankcsoport múltját és jelenét, fókuszban a közösségi élménnyel. Az épített környezethez tökéletesen illeszkedő, igényes irodaház olyan értékeket rejt, amelyek nem csupán a külső szemlélők, de az irodaterekben otthonra találó munkatársak is nagyra értékelnek. Ez az irodaépület nagyon sok lelkes mérnökember közös alkotása, egy kivételes – és kivételesen nagy – projekt innovatív eredménye.
Célunk volt, hogy munkatársaink reggelente a nagy fákkal, pavilonokkal, éttermi teraszokkal kialakított parkon keresztül sétáljanak be, így érjék el az épületet. Belső udvaraink, a tetőteraszok szintén dúsan vannak növényekkel, 5-6 méteres fákkal. A magasabban lévő irodaszinteken sétálva is folyamatosan újabb és újabb növényekkel találkozunk sok esetben karnyújtásnyi távolságra. Az épület belsejébe tervezett természetközeli anyagok, formák, színek, az akusztika, a levegőminőség, a mennyezet hűtés-fűtés, a rengeteg természetes fény, a kinti napfény változó megvilágítási erősségével összehangban vezérelt irodai világítás mind-mind olyan elemek, amelyek nemhogy eltávolítanák a munkahelyet a természettől, épp ellenkezőleg: amennyire lehet, közelítik a kettőt.
Belépve az épületbe egy sor jövőbe mutató megoldással találkozhatunk az építészeti elemektől az irodaterek elosztásán keresztül a kényelmes és rugalmas munkavégzést segítő eszközökig. Ennél is több innováció rejlik az épület nem látható részeiben: olyan, a napi hibrid működést támogató rendszereket építettünk be az IT rendszerektől a hűtés/fűtés megoldásáig, amelyek már a jövőt hozzák el és reményeink szerint sok év múlva is korszerűnek számítanak majd.
Mindezek alapján zászlóshajóként tekintünk az új M12 irodaházra: hatással van az egész OTP Csoport belső működésére, digitalizációs törekvéseire és a teljes vállalati kultúránkra. Ez az épület nemcsak a jövőnket, hanem a múltunkat is szimbolizálja: tükrözi az erőt, a stabilitást és elősegíti a közösségünk összetartását.
Fontosnak tartottuk, hogy munkatársainkat már az alapoktól bevonjuk a projektbe, hiszen az elköteleződés, az épület szerethetősége már a földmunkáknál eldőlhet. Szemünk előtt alakult át a telken található poros parkoló, majd a kiásott munkagödör, az első szerkezeti elemek és a szerkezetkész tömb egy élhető közösségi térré. Vezetők, munkatársak közösen élték át belsőkommunikációs eseményeink, rendezvényeink sorát: kollégáink gyermekeit, unokáit Munkagép Mustrára vártuk, 12 méter mélyen a Gödör Pikniket, majd az Időkapszula elhelyezésének élményét, a Bokrétaünnep és a sajtónyilvános átadó esemény pillanatait, valamint a különböző fázisok között eltelt hónapokat, éveket.